Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tułowicach

49-130 Tułowice

Porcelanowa 21

Tel: (77) 460-01-33

MICROSOFT OFFICE za darmo dla uczniów naszej szkoły.

Uczniowie naszej szkoły mają dostęp do darmowej wersji online oraz desktopowej pakietu Office 365 czyli popularnego pakietu biurowego zawierającego takie programy jak Microsoft Word, Microsoft PowerPoint czy Microsoft Excel. Każdy z uczniów naszej szkoły może korzystać oraz pobrać zupełnie bezpłatnie wersję Office dla siebie oraz dodatkowo na jeszcze 4 komputery.

Co trzeba zrobić?

1. Posiadać konto uczniowskie w aplikacji Dziennik Vulcan – tylko konto ucznia pozwala na dostęp do darmowego pakietu Office (nie dotyczy kont rodziców)

Jak rozpoznać, że korzystamy z konta ucznia? Każde konto w systemie składa się z 3 liter imienia oraz 4 nazwiska i dodatkowo posiada liczbę. Dotyczy uczniów klas 1 – 8, którzy są aktualnie uczniami naszej szkoły.

1. Zalogować się w witrynie office.com dokładnie takimi samymi danymi jakimi logujemy się do dziennika elektronicznego na konto ucznia czyli podajemy adres e-mailowy w formacie:

naszlogin@eszkola.opolskie.pl

a następnie podajemy login oraz hasło – login e-szkoły czyli xxxbbbb23 (3 litery imienia / 4 nazwiska / liczba) i pobieramy wersję instalacyjną pakietu Microsoft Office. (jak pobrać – pokazane na poniższym zdjęciu)

UWAGA: Po zainstalowaniu musimy przy pierwszym uruchomieniu programu podać ponownie nasz adres e-mailowy (naszlogin@eszkola.opolskie.pl) a następnie login oraz hasło do e-szkoły celem aktywacji pakietu.

W przypadku pytań, wątpliwości, problemów – prosimy o kontakt.